Pravidla

6. května 2017 v 20:25 | Admin |  Oběžník

Co je to RPG?
RPG je zkratka pro Role Playing Game. Česky hraní v roli či volný překlad hra na hrdiny. Jedná se o textovou hru, ve které si každý hráč vytvoří na začátku svoji fiktivní postavu. Dá jí jméno, věk, povahu, vzhled i minulost a začne s ní hrát za pomoci propracovaného systému anebo za pomoci obyčejného textového pole. Jak jste správně jistě pochopili, tohle je ten druhý příklad. Hraní RPG umožňuje hráči žít v uměle vytvořeném světě za pomoci jeho vymyšlené postavičky, za kterou hraje. Mohou rozhodovat o jejím osudu a spoluvytvářet děj, který se zde odehrává. Avšak i tento svět má svoje pravidla.
----
První krok
Když už hráč vytvoří svoji postavu a pošle registraci, musí počkat na její schválení. Jakmile je registrace na webu, je oprávněn se zapojit do hry. V případě nějakých problémů v registraci či připomínek, bude zaslán e-mail, kde bude vysvětlený problém a dokud se hráč nevyjádří, jak situaci řešit, registrace se na webu neobjeví, tudíž nemá oprávnění zasáhnout do hry.
----
Vyprávěč
Vypravěč určuje děj. Je to bůh celého světa. Určuje, jaké bude počasí, určuje osudy vašich postav. Může Vám to ulehčit, ale i přitopit pod kotlem. Nikdy na něj nereagujete, je tu proto, aby hru oživil. On má vždy pravdu.
Nikdo z hráčů si na vypravěče nehraje. Toho ovládáme my!
----
Posloupnost příspěvků
Posloupnost příspěvků je ve hře velmi důležitá. Někteří hráči píší rychleji, jiní ne a pak nastanou situace, že mnozí ani nestihnou zareagovat, protože už se hraje dál. U nás se toho bát nemusíte.
Jestliže vás bude hrát málo, dodržujte určitou časovou posloupnost. Zkrátka si určete, kdo píše první, druhý, třetí, čtvrtý…. A takhle hru dodržujte. Samozřejmě, že se může stát, že během hry někdo odpadne. Třeba když třetí už není na počítači, vynechejte ho. On se pak zase začlení a utvoří se nová posloupnost.
----
Časté chyby
Metagaming, neboli ovlivňování cizí postavy. Hrajte pouze za svou postavu, neurčujte ostatním, co mají dělat. Musíte jim nechat šanci zareagovat. Takže rozhodně neplatí, že když napíšete, že někomu nastavíte nohu, aby zakopl, ten dotyčný skutečně zakopne. Může si vaší léčky také včas všimnout. To záleží na něm, nikoliv na vás.
Mary/Gary Sue neboli dokonalá postava. Tu rovnou zamítáme. Nikdo neumí všechno, nikdo není bůh! Každý má nějaké klady a nějaké zápory a nikdo není středem vesmíru.
Křišťálová stěna je pomyslná překážka mezi rpg světem a tím reálným. V praxi to znamená, že by vaše postava neměla být ovlivňována vašimi náladami a neměl by se do jejího života proplétat ten váš, reálný. Taktéž platí to, že vy jako hráči, sice vidíte, co se děje v ostatních knihách a víte všechno možné, ale vaše postava ne. Zná jenom to, co sama zažila!

(část z toho vypůjčané z jiného rpg)

1. Každý hráč smí mít max. 6 postav nikoliv více! Jestli by jste chtěli sedmou postavu, jen po domluvě s jedním z adminů. Aby jste tu další postavu dostali, musíte mít velmi dobrý důvod, proč jí chcete. Ale musíte i počítat s tím, že Vám jí nemusíme povolit!
2. Vulgarismy se tolerují v určitém rozsahu. Sami jsme poměrně výkvět generace, což znamená, že nepatříme ke slušným přívržencům antivulgarismu, ale všechno má své meze.
3. Sexuální a tomu podobné RPG jsou povolené. Je povolené jakkoliv párovat pohlaví. Homosexualita a bisexualita nejsou u nás tabu. Co se týče sadistických, masochistických a dalších deviatních praktik, tak ty jsou zde také povolené. (Viz. Xaver. E. M.)
4. Každý z hráčů je povinen dohlížet na své postavy a jejich život, náležitě se o ně starat, rozvíjet jejich osobnost a charakter hraním. Když se tak nestane a jedna z Vaších postav bude dlouho mimo hru(nebudete za ní hrát), může se stát že Vám bude odebrána. S tímto také souvisí pravidlo č. 1
5. Hráči by se měli rozepisovat. Chceme dobrou a kvalitní hru a nevadí nám, počkat si na delší post. Minimální délka je šest řádků a maximální? Ta je libovolná.
6. Hraní se odehrává ve 21.století. Město má metro, všude je pokrok a technologie. (Toto je hlavně pro starší hráče, kteří byli zvyklí na opak.)
7. Všichni jsme si rovni. Admini jsou tu od toho, aby udržovali chod stránek, proto je vaší povinností, nahlásit porušení pravidel.
8. Pokud se nezapíšete do pravidelné měsíční čistky, bude vaše postava smazána. (Na obnovu poté máte jeden týden, kdy osobně napíšete jednomu z adminů s pádným důvodem obnovení vaší/ch postav/y).
Samozřejmě je možné si postavu/y pozastavit nebo se omluvit na určitou dobu nepřítomnosti vaší reálné osoby (Např. dovolená, odpočinek,...)
9. Na požádání admina můžete zažádat o změny v profilu, nebo například doplnění povahy / příběhu.
10. I u nás platí pravidlo 3x a dost. Pokud se stane, že třikrát porušíte pravidlo blogu, či dostanete napomenutí od adminů, budou vaše postavy bez milosti smazané.
11. Tohle pravidlo se týká dětí, kdyby jste náhodou chtěli, aby vaše počala dítě s někým a následně porodila, u nás je to povolené. Ale je to omezené, dvě děti a to s povolením admina. Těhotěství trvá cca. 2-3týdny, pak se to narodí.
První měsíc po tom, co se Vám narodí dítě se hraje za miminko, vetší dítě - od nultého věku až do pěti.
Druhý měsíc už za větší dítko, od pěti do deseti.
Třetí měsíc, už takové odrostlé dítě ve školním věku - od jedenácti do šeštnácti.
A poslední fáze je od sedmnácti do X.

Admini mají právo kdykoliv změnit pravidla.
V případě otázek a nesrovnalostí, můžete kontaktovat někoho z teamu.
 


Aktuální články

Reklama