Rodičovství

6. května 2017 v 22:09
Jelikož máte všichni v oblibě malá usmrkaná štěňata a všichni najednou chceme děti, bylo by na místě, přečíst si něco o těhotenství, porodu a rodičovství.

Pojďme si tedy povědět něco o dětech. Členi smečky mohou mít s povolením alfy, ale čím vyšší postavení, tím větší je pravděpodobnost, že vám alfa požehná. Samotáři a lidé je samozřejmě můžou mít také, ale na rozdíl od členů smečky nepotřebují povolení alfy. Nejdůležitější je - mít partnera, což zní ovšem logicky. Oba partneři také musí s početím souhlasit. Dále musí být ve stejné smečce, nebo nebýt v žádné. Nikdo přeci nechce, aby jejich dítě vyrůstalo ve špatných podmínkách.

V žádosti zašlete, jaký počet si přejete (max. 2) a po schválení - voilá, partnerka může otěhotnět. Těhotenství potrvá dva až tři měsíce, přičemž třetí měsíc je nejvhodnější. Datum narození bude dopředu přibližně určeno. Rodiče si zatím mohou v klidu sehnat hráče za své ratolesti, jména a pohlaví, povahové rysy a vzhled.

Současný limit dětí bude magické číslo tři (číslem 3) na jednoho hráče.
Proč?
Dokážete si představit, že by si každý váš herní charakter pořídil jedno/dvě děti? Skoro každý zde má víc jak dva herní charaktery, tudíž je prostě a jednoduše strop tři.
Podívejte, tohle je hra s vlkodlaky a ne žádná školička.
Mějte na paměti, že neustálé bombardování zprávami či prošení jsou jednoznačná "ne" už od začátku.

Porod

Tak a tady už opět zbystřete, protože se nacházíme asi u nejdůležitějšího bodu.
Vlkodlaci se rodí převážně ve vlčí podobě (pokud se jedná o čistokrevné vlkodlaky - oba rodiče vlkodlaci). Totéž platí u samice vlkodlaka, jejíž přivedl do jiného stavu člověk, takto narozený vlkodlak je nečistokrevný a tudíž slabší než čistokrevní vlkodlaci.

Čistokrevný vlkodlak - Vlkodlak narozený rodičům vlkodlakům. Disponují opravu velkou silou. Jejich proměna je méně bolestivá než u nečistokrevných. Jejich rozdíl mezi člověkem a zvířetem je méně výrazný.
Nečistokrevný vlkodlak - Vlkodlak stvořený pokousáním nebo ze spojení kdy jeden z rodičů je vlkodlak a druhý člověk. Nejčastěji se jedná o spojení ženy vlkodlaka a muže člověka. Lidská žena může jenom v opravdu výjimečných případech porodit potomka vlkodlaka. Je to ale opravdu vzácné. Stejně i tak, když vlkodlačice porodí lidské dítě. Oba případy jsou nebezpečné a hrozí smrt. Vše jsou to ale opravdu vzácné případy.

Růst a dospívání

Dítě roste celkem 120 reálných dní (4 měsíce), což je herně jeden měsíc (30 dní). Po dosažení 18 let se oficiálně dítě stává dospělým. Po narození se automaticky stává případným členem smečky a toto rozhodnutí může změnit až v dospělosti - přejít do druhé smečky, stát se tulákem… Většinou ale zůstávají se svou rodinou a smečkou. Během svého dospívání by měl mít potomek dostatek volnosti, dohled a kázeň. Na výchově dětí se podílí celá smečka..

Adopce

Ve hře je také velice vzácná možnost, adoptovat dítě. Jak k němu příjdu? Je běžné, že nepochopený, psychicky labilní, či jinak narušený mladý vlkodlak opustí svůj rodný dům, hledat lepší život. Potká naprosto cizí rodinu/ jedince, se kterým se cítí lépe a proto nastává možnost adopce. Jak už tu bylo zmíněno, toto je opravdu vzácné, takže není šance, aby po městě běhaly tucty dětí bez domova.
 


Aktuální články

Reklama