Ohlédnutí za minulým rokem a novinky

27. prosince 2017 v 12:28 | Tori |  Oběžník

Jsou to moje třetí Vánoce s vámi, s některými tomu tak opravdu je. Je to jako včera, co jsem se jako malý fracek registrovala na Mono, nic moc o psaní RPG nevěděla. Kde dneska jsme? Jsem vám přednostně za všechno nehorázně vděčná. Bez vás bych totiž žádné třetí Vánoce nemohla slavit. A přesto, že už nejsme Mono, neradi se s touto skuteční ztotožnujeme, jsme stále pospolu. No a to bych nebyla já, kdybych s sebou nenesla vánoční nadílku. Tedy no nevím, zda jsou to pozitivní zprávy. Spíše je to guláš... Ale tak kdo by nerad jedl...

Výsledek obrázku pro crying gif

(To brečím štěstím, že mi postavy přežily rok 2017 zatím.)


Zaprvé bych vám moc ráda poděkovala ještě za něco. Ach ano, tento měsíc byla čistka a zapsali jste se mi úplně všichni. Je nás stále 27. To je neskutečně velké číslo, které jsem si v životě nepředstavovala. Hodně jsme se od Monohpílie rozrostli. Tak snad se to ani v ruce 2018 nezmění.

----------------------------------------------------------------------------

Dobře a teď těm děsně tajným a profláklým informacím...

Je to nějaký pátek, kdy mi od Venn přistála ve zprávách otázka: "Hej, co se stane, když vlkodlak kousne obyčejného vlka?"
Tenkrát si pamatuju to bylo divné. Dneska už je to více méně realita. Zeptala jsem se na Ruby, ta z toho byla nadšená. Vlastně tu představu žral každý, který se k tomu tak nějak dostal. Byla to práce navíc. Ale chtěla jsem do hry něco nového. Nějakou výzvu.

Díky viru, který se šířil po celém městě, vám mohu představit novou rasu, která je čistě z našeho herního prostředí. Lykoni se na první pohled neliší zas tolik od svých stvořitelů Lykanů. Jsou to stejní vlci a stejní lidé. Vytvořit je může libovolný vlkodlak či jiný lykon z nakažených vlků. Jedná se převážně o smečku, která měla své území nad hranicí Lunaru až po Severní neutrální území.
Jedná se o evolučně dokonalejší formu vlkodlaka, jsou silnější, hbitější, mají všechny smysli a pudy silnější. Jsou větší v lidské podobě a menší ve vlčí díky adaptaci lidskému světu. Vnitřní rozdíl mezi nimi jsou ale velké. Lykoni přejímají lidskou podobu, ale nepřejímají žádnou lidskou duši, jak je tomu u lykantropů, kteří se musí vypořádat a vyrovnat s novým vnitřním vlkem.

Bude se v budoucnu jednat o jednu smečku do počtu navíc. A jak to tak chodí, dobro a zlo jsou v balancu. Tudíž tu máme o jednu smečku navíc. Teď je dobrá otázka, která ze smeček půjde z kola ven. Nikdo to zatím neví, ani já nemám ponětí, jak se to vyvrbí, ale všemu nechme čas.
RIvenvarg je největší z mnoha vlčích smeček, které obývají shademorské lesy. Po léta je vede staronový alfa Magnus. Ten měl co dočinění s proměnou jako první. Pomalu se smečka začala formovat i v lykonní podobě.
Smečce připadnou tudíž i nová privilegia. Nové extra forum, klasické třídění v seznamu postav, jak jsme zvyklí.
---------------

Celou podstatou je pro mě převážně nový pohled do hry. Žádný z těchto vlků nezná život lidí, neumí se jednoduše adaptovat, jako to umí lidé ve vlčí podobě. Proto je prvnotní fáze děsně hektické seznamovaní se s novým životem, který jim byl nabídnut. Je to úplně něco nového, pamatujete například Thora, který přišel do zverimexu, že by chtěl koně? A to alespoň předtím žil v lidské kultuře. Naši lykoni na lidi koukali jen z velkých vzdáleností, auta znají jako nebezpečné válečné stroje, najednou by se měli učit řídit, každé jídlo je pro ně nové, přichází problémy s jejich zaostalostí. Mohou být rádi, že umí mluvit. Bohužel nikdo neumí ani číst ani psát. Je to jako hrát za dítě, které vyrostlo mezi vlky v džungli.

Tyto perličky mohou příjemně obohatit hru těm, kteří už by snad mohli dostávat pocit, že měli všechno a nic nového je již nepřekvapí. Přesto apeluji na to, že je jedná o charakter na vyžádání. Chci, aby za tento charakter hráči hráli a rozvíjeli jej jak dovednostně tak i charakterně. Je to jako dostat písek na hraní. Přesto jsem schopna tento charakter nabídnout každému, kdo se zaváže tím, že na to nebude srát a požádá Tori osobně.

Výsledek obrázku pro not worthy gif

Takže se nebojte po charakteru sáhnout, pokud máte chuť se trochu zasmát. Nebude to jednoduché a bude se to chvílemi zdát i hloupé, ale od toho hrajeme RPG. Jde tak trochu o odreagování. Přesto stále mějte na paměti, že to nejsou žádná koťata, ale děsně "OP" charaktery, které opravdu teď chci, aby jako děsně "OP" vypadaly.
Takže se chopte příležitosti co nejdříve.

Realie budou do konce tohoto roku hotové, takže tam se dozvíte vše více podobně než tady. Tohle je spíše malá ochutnávka toho, co se děje.

Výsledek obrázku pro vision hammer gif

Zároveň musím uznat, že to byl od Gipi hezký pokus, ale no nejde jen tak všeho nechat, takže jí máme zpět na pozici admina. Prostě tam je. Ani o tom třeba neví. Nikam nešla, nezmizela, nepřestala být užitečná. Jsem jí za to vděčná, protože její zásluhou jsme tu.

Doufám, že jste měli o něco příjemnější rok než já, Vánoce proběhly tak, jak každý rok v klidu (just kidding, je to každý rok děs) a že se tu po roce opět sejdeme :)
Blíží se mi maturita, ale snad to nebude takový děs, abych byla nucena to tu nějak zanedbávat :D


Na záver pridám ešte niečo ja, aby som to zhrnula. Som veľmi rada, ako tento rok ubehol a ako sa ukázalo, tak sú to už moje dva roky, čo som s vami tu. A myslím si, že už len to, že sme prežili všetko zlé aj dobré spolu stálo za to. Niekedy to medzi niektorými z nás škrípalo, ale vždy sa časom všetko urovnalo a vrátilo tam, ako to bolo predtým. Každý z nás si prešiel niečím tento rok za čo je hrdý a aj nie, ale predsa len môžeme povedať, že tento rok sa vydaril. O vianočných sviatkoch sa niet čo vyjadrovať, veď každý z nás pozná tie vianočné hádky. No ale aby som moc nehovorila, je úžasné byť s vami a dúfam, že to cítite rovnako. :)
Niektorým z nás sa blíži Maturita, takže, ak to s nami aj počas nej ďalej vydržíte, tak určite si nás po nej užijete viac. Ale čo sa mňa týka, tak isto sa jej nebojím a každého ho to čaká. Maturita je len formalita, ako sa hovorí. Takže veľa šťastia v novom roku.

Ruby

 


Komentáře

1 LExi | 28. prosince 2017 v 2:12 | Reagovat

Gipi by si určite zaslúžila nejaké špeci pomenovanie na nástenke adminov napravo, nie? :D

2 Tori | 28. prosince 2017 v 17:13 | Reagovat

Spíš čekám, kdy se tam sama nahodí, stále je to s ní jako na horské dráze :D

3 Gipi | Web | 28. prosince 2017 v 22:21 | Reagovat

Já jsem se tam už nedávno zase napsala, ale jaksi to zmizelo :D Nebo to někdo omylem smazal :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama